İnternet Kategorisi için arşiv

Ebeveynlere ve Öğretmenlere Online Güvenliği Sağlamak için Google İpuçları ve Önerileri

Ebeveynlere ve Öğretmenlere Online Güvenliği Sağlamak için Google İpuçları ve Önerileri

Aile Güvenliği Merkezi, Google’ın ebeveynlere aile bireylerinin, öğretmenlere de çocukların çevrimiçi olarak hangi içeriği göreceğini seçmelerine yardımcı olacak araçlar sağlayan ve ailelere internette nasıl güvenli kalınacağı hakkında ipuçları ve tavsiyeler sunan çok yararlı bir hizmetidir. Amaç arama motoru yoluyla ailelerin güvenliğini sağlamak.

Yorum yok

Hesaplarımız artık daha güvenli

Hesaplarımız artık daha güvenli

İnternette kimlik ve şifre hırsızlığına karşı bilişim devleri yeni bir savaş başlattı. Facebook, Google, Yahoo gibi devleri bir araya getiren DMARC sistemi, daha güvenli bir internet sağlayacak. Dünyada her gün binlerce kişinin internet kimlik ve şifrelerini çaldırmalarına yol açan ve “phishing” olarak adlandırılan hırsızlığa karşı internet dünyasının devleri bir araya geldi.

Yorum yok

‘2016’da üç milyar internet kullanıcısı olacak’

'2016'da üç milyar internet kullanıcısı olacak'

  İnternetin dev şirketi Google tarafından, Boston Consulting Group’a (BCG) yaptırılan araştırmaya göre, bu artışın büyük bölümü mobil aygıtlar ve cep telefonlarının daha yaygın kullanımından gelecek. Tahminler, bu sektörün 2,3 trilyon dolarlık hacminin 4,2 trilyona çıkacağı yönünde.

Yorum yok

Google’ın ‘yeni sözleşme’sine dikkat!

Google'ın 'yeni sözleşme'sine dikkat!

1 Mart’tan itibaren gizlilik politikasını değiştirecek olan Google’ın birçok servisinin kullanılabilmesi için kişisel bilgilerin kullanım hakkının şirkete devri gerekecek.

Yorum yok