Sosyal Medya Kategorisi için arşiv

Zaman Tüneli’ne geçmek artık zorunlu

Zaman Tüneli'ne geçmek artık zorunlu

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un aralık ayında uygulamaya soktuğu Zaman Tüneli’ne geçmek artık bir zorunluluk oluyor. Veri güvenliğini savunanlar bu geçiş için sürenin daha uzun tutulmasını talep ediyor.

Yorum yok

Sosyal medyada espiri yaparken dikkat

Sosyal medyada espiri yaparken dikkat

Kimi zaman dalga geçmek için Twitter’a yazılan bir cümle, terörist muamelesi görmenize neden olabiliyor. Bryan ve Bunting’in başına gelen de bu oldu. Gizli servislerin ve kamu güvenliğiyle ilgilenen kurumların Twitter’da sıkı bir filtreleme ve takip yaptığı bir süredir biliniyor. Ancak takipler her zaman sağlıklı sonuçlar vermiyor. İngiltere’den Los Angeles’a tatile gitme planları yapan Leigh Van […]

Yorum yok

Hesaplarımız artık daha güvenli

Hesaplarımız artık daha güvenli

İnternette kimlik ve şifre hırsızlığına karşı bilişim devleri yeni bir savaş başlattı. Facebook, Google, Yahoo gibi devleri bir araya getiren DMARC sistemi, daha güvenli bir internet sağlayacak. Dünyada her gün binlerce kişinin internet kimlik ve şifrelerini çaldırmalarına yol açan ve “phishing” olarak adlandırılan hırsızlığa karşı internet dünyasının devleri bir araya geldi.

Yorum yok

Avrupa Birliği Vatandaşlarına Dijital Gizlilik

Avrupa Birliği Vatandaşlarına Dijital Gizlilik

Dünyanın her köşesinde tartışılan, gün geçtikçe daha büyük kitlelerin dikkatini çeken, internetteki kimlik, fotoğraf, arama geçmişi gibi kaydettiğimiz verilerin kimler tarafından nasıl kullanıldığı konusu hakkında somut adımlar atılmaya başlandı.

Yorum yok