Kimi zaman dalga geçmek için Twitter’a yazılan bir cümle, terörist muamelesi görmenize neden olabiliyor. Bryan ve Bunting’in başına gelen de bu oldu.

Gizli servislerin ve kamu güvenliğiyle ilgilenen kurumların Twitter’da sıkı bir filtreleme ve takip yaptığı bir süredir biliniyor. Ancak takipler her zaman sağlıklı sonuçlar vermiyor. İngiltere’den Los Angeles’a tatile gitme planları yapan Leigh Van Bryan ve arkadaşı Emily Bunting de bunun son canlı örnekleri oldu.

Bryan, tatil heyecanını paylaşmak için seyahatinin bir süre öncesinde Twitter’da “Amerika’yı yok edeceğiz” ve “Marilyn Monroe’nun mezarını kazacağım” yazdı. Bu abartılı ifadeler “Amerika’yı sallayacağız” ve “Çok eğleneceğiz” anlamında yazılsa da, bu görüşü paylaşmayan Amerikan Ulusal Güvenlik Bakanlığı alarma geçti.

İNER İNMEZ GÖZALTI
Log’un haberine göre, tweetlerinin ardından seyahat planlarına uygun bir şekilde İngiltere’den uçağa binen ikili, Los Angeles’ta LAX havalimanına indikleri an gözaltına alındı.

Havalimanında 5 saat boyunca silahlı Ulusal Güvenlik elemanları tarafından sorgulanan Bryan ve Bunting, sonrasında kelepçelenip bir minibüse bindirildi ve geceyi yasadışı göçmenlerle birlikte bir nezarethanede geçirdi. Sabah da ilk uçakla İngiltere’ye geri görderildi.

ntvmsnbc

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir